معرفی اتوکد

پیش نیاز های یادگیری اتوکد چیست؟

در این مقاله به معرفی پیش نیاز های یادگیری اتوکد می پردازیم.

پیش نیاز های یادگیری اتوکد

اکنون که تصمیم به یادگیری اتوکد گرفته اید، نیازی نیست نگران پیش نیازهای یادگیری این نرم افزار (AutoCAD) باشید. اگر با کامپیوتر و ویندوز آشنایی داشته باشید قطعا می توانید اتوکد را یاد بگیرید.

البته ممکن است برخی از موسسات قبل از شروع آموزش اتوکد از شما مدرک ICDL 2016 Level 1 بخواهند.

پیش نیاز های یادگیری اتوکد الکتریکال

آیا اصول اولیه شروع کار با نرم افزار اتوکد الکتریکال و پیش نیاز های آن را می دانید؟ برای اطلاع از آن با ما همراه باشید.

پیشنیاز اول: برای شروع یادگیری اتوکد الکتریکال یا آموزش هر نرم افزار دیگری باید آخرین نسخه نرم افزار اتوکد الکتریکال را نصب و سپس فعال کنید.

پیشنیاز دوم: مجموعه ای از فایل های تمرینی اتوکد را آماده کنید تا با مکانیزم پایگاه داده ای نرم افزار اتوکد الکتریکال آشنا شوید. البته در ویدیوی مقدماتی بعدی در مورد تمرینات، پروژه ها و فایل های تمرینی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

دانلود پلان برای تمرین اتوکد

توجه به تفاوت بین اتوکد معمولی و اتوکد الکتریکال

نکته ای که در اینجا باید به آن اشاره کرد این است که Autodesk یک خانواده نرم افزاری دارد، یکی از اعضای آن خانواده اتوکد معمولی است که شاید آن را دیده باشید ولی نرم افزار اتوکد با اتوکد الکتریکال بسیار متفاوت است.

اگر تا به حال نمی دانستید، بعداً متوجه می شوید که اتوکد الکتریکال در فرآیند طراحی مدارهای کنترل و قدرت و PLC بسیار متفاوت تر و کارآمدتر از اتوکد معمولی عمل می کند.

AutoCAD Electrical یک نرم افزار پایگاه داده ای است؛ در این نرم افزار پایگاه داده ای تعریف شده است که تمامی پلان ها و نقشه های اتوکد برق را به هم متصل می کند.

پس تا اینجا دو تا پیشنیازی که ما در مورد آن صحبت کردم یکی نصب سورس اصلی به آخرین ریلیز از نرم افزار اتوکد الکتریکال هست و دیگری هم تهیه فایل های تمرینی برای دوره آموزش جامع اتوکد الکتریکال بود.

تا اینجا دو پیشنیازی که مطرح کردیم، یکی نصب سورس اصلی آخرین نسخه نرم افزار اتوکد برق (اتوکد الکتریکال) و دیگری تهیه پلان های تمرینی اتوکد.

باز هم یادآوری می کنیم: فراموش نکنید که اتوکد الکتریک با اتوکد معمولی خانواده بزرگ اتودسک بسیار متفاوت است.

بنابراین اگر دانش اتوکد داشته باشید قطعا بهتر از دیگران خواهید بود زیرا نشان می دهد که قبلا از رابط اتوکد استفاده کرده اید و با روند کار و به طور کلی اتوکد آشنا هستید.

اما نحوه کار اتوکد الکتریکال کاملا متفاوت است و رویه ها و عملیاتی که در اتوکد الکتریکال قابل انجام است را نمی توان در اتوکد معمولی پیاده سازی کرد و بالعکس.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا