آموزش دستور های اتوکد

آموزش کپی کردن در اتوکد (دستور Copy در اتوکد)

کپی کردن آبجکت ها از یک نقطه به نطقه ای دیگر یک کار رایج در نرم افزار اتوکد است.؛ می توانید از ctrl+c و روش های کشیدن و رها کردن (Drag & Drop) استفاده کنید.

هنگام کار با 2 نقشه باز همزمان، برگه View > Panel Windows > Tile Vertically (یا Horizontally) را انتخاب کنید تا هر دو نقشه را به طور همزمان مشاهده کنید.

نکته 1: می توانید از این تکنیک ها در طراحی نیز استفاده کنید، اما دستور COPY گزینه ها و دقت بیشتری را ارائه می دهد.

توجه 2: اگر در چسباندن آخرین شیء کپی شده مشکل دارید، ممکن است لازم باشد کلیپ بورد خود را پاک کنید. (روی دسکتاپ > تنظیمات نمایش > کلیپ بورد کلیک راست کنید)

آموزش کپی کردن در اتوکد با Clipboard ویندوز

اکثر مردم می دانند که می توانند اشیاء موجود در یک طراحی را در کلیپ بورد ویندوز کپی کرده و سپس آن اشیاء را در نقشه دیگری جایگذاری کنند. اما چند ترفند برای این فرآیند وجود دارد که می تواند کار شما را سریعتر انجام دهد و نتایج دقیق تری ارائه دهد.

البته می توانید از میانبرهای رایج صفحه کلید ویندوز استفاده کنید:

  • Ctrl+C برای کپی کردن
  • Ctrl+V برای چسباندن

هنگامی که از روش ساده کپی و چسباندن استفاده می کنید، کنترل زیادی روی قرارگیری شی خود در نقشه دوم ندارید. به این دلیل است که این فرآیند از گوشه پایین سمت چپ وسعت شی به عنوان نقطه پایه استفاده می کند که ممکن است مفید نباشد. به عنوان مثال، در اینجا شما این فرآیند را با یک دایره می بینید.

همانطور که می بینید، نقطه پایه روی دایره نیست، و قرار دادن دقیق دایره را دشوار می کند.

بنابراین اتوکد 2 ابزار مخصوص کپی و پیست را در اختیار شما قرار می دهد.

اولین مورد کپی با پایه است. این مراحل را دنبال کنید:

  • مکان نما را روی شیء ببرید و برای نمایش منوی میانبر کلیک راست کنید. برای چندین شی، ابتدا آنها را انتخاب کنید و سپس کلیک راست کنید.

  • (Clipboard،) Copy with Base Point را انتخاب کنید. این دستور COPYBASE است. همانطور که در شکل مشاهده می کنید، می توانید Ctrl+Shift+C را نیز فشار دهید.
  • در اعلان Specify base point: از یک شی snap برای تعیین نقطه پایه استفاده کنید.
  • در نقشه دیگر کلیک کنید.
  • چسباندن، با استفاده از Ctrl+V، یا با کلیک کردن روی چسباندن در نوار ابزار استاندارد. همچنین می توانید کلیک راست کرده و (Clipboard،) Paste را از منوی میانبر انتخاب کنید.
  • مکان نما شما اکنون در نقطه پایه ای است که مشخص کرده اید، بنابراین می توانید شی را با دقت قرار دهید. نقطه درج مورد نظر خود را مشخص کنید.

در اینجا، نقطه پایه به مرکز دایره تنظیم شد.

## بلوک پویا یکی دیگر از نکات عالی بهره وری است که باید به آن مسلط شوید. برای دریافت آموزش رایگان خود در مورد ایجاد یک بلوک پویا کامل، از جمله نقاشی برای تمرین، در زیر ثبت نام کنید. شما یک صندلی متحرک، میز قابل تغییر اندازه و موارد دیگر خواهید ساخت.

دومین ابزار مفید چسباندن به مختصات اصلی است. اگر دو نقاشی دارید که بسیار شبیه هم هستند، می توانید از این ویژگی برای قرار دادن شی در همان مختصات طراحی اصلی استفاده کنید.

فقط شی(ها) را در کلیپ بورد کپی کنید و نقاشی دوم را فعال کنید. سپس راست کلیک کرده و (Clipboard،) Paste to Original Coordinates را انتخاب کنید.

اگر آن مختصات در نمایشگر فعلی نیستند، یک Zoom Extents برای دیدن شی چسبانده شده انجام دهید.

مجموعه مقالات آموزش دستور های اتوکد

1- دستور trim در اتوکد

2- دستور line در اتوکد

3- دستور Offset در اتوکد

4- دستور point در اتوکد

5- دستور Align در اتوکد

6- دستور Rectangle در اتوکد

7- دستور arc در اتوکد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا